Bajacraft
Kérlek jelentkezz be, ha még nem tetted volna meg akkor Regelj egyett
Bajacraft
Kérlek jelentkezz be, ha még nem tetted volna meg akkor Regelj egyett
Bajacraft
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bajacraft

BajaCraft I.: 85.66.185.92:25565 | BajaCraft II.: BajaCraft.no-ip.hu:25572
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan?

Go down 
2 posters

Legyen folytatás? (Többet is jelölhettek)
Igen, tetszett, legyen folytatás!
BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Vote_lcap50%BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Vote_rcap
 50% [ 2 ]
Nem, mivel nem érdekelnek az ilyenek.
BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Vote_lcap0%BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
I <3 U
BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Vote_lcap0%BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
I <3 MILKA
BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Vote_lcap50%BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Vote_rcap
 50% [ 2 ]
Összes szavazat : 4
 

SzerzőÜzenet
HardWell
BoardAdmin BajaCraft
BoardAdmin BajaCraft
HardWell


Férfi Hozzászólások száma : 55
Join date : 2011. Dec. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Ház

BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Empty
TémanyitásTárgy: BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan?   BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Icon_minitimeHétf. Jan. 09, 2012 11:37 pm

Ahwooo! Mivel nem tudok hozzányúlni ehhez a fórumrészhez , így kénytelen voltam ide nyitni ^^
Itt szeretnék nektek regélni a BajaCraft történetéről. Persze az elemek nem valóságosak, vagy mégis?! Na jó, nem..

Egyáltalán mi is az a MineCraft?

A Minecraft egy jelenleg beta fázisban lévő, sandbox stílusú számítógépes játék, ami a svéd Markus Persson ötlete és egyben ő is fejlesztette. A játék még igen korai fázisban van, mégis már most hatalmas népszerűségnek örvend világszerte.
A játék alapvetően egyfajta 3D túlélőszimulátor, azaz egy lakatlan világ az adott, ahol az egyetlen igaz lakó a játékos maga, aki egy ember. Nem lehet pontosan eldönteni a háttérinformációkat; akár úgy is felfoghatjuk, hogy a Paradicsomban járunk, és az egyetlen embert irányítjuk. A játékos külsőleg - akárcsak minden más teremtménye a világnak - erősen el van stilizálva. Szürkés színű lábast, kék nadrágot (valószínűleg farmert) és világoskék, rövid ujjú pólót hord, haja feketésbarna, arca borostás és körszakállat visel, szemszíne kék. A világ kockákból áll, beleértve az élőlényeket és a karakterünket. A játék teljes szabadságot ad, tehát azt tesz a játékos, amit akar. Bármit megváltoztathat. A változtatásoknak csak a képzelet szab határt.
A játékot lehet egyedül, vagy hálózaton keresztül, más játékosokkal együtt játszani szervereken. Két féle szerver létezik: SMP (survivor multiplayer) és Creative server. Az előbbi olyan, mint az egyjátékos mód, nyersanyagtermelés, küzdelem stb. Az utóbbiban viszont csak építkezni lehet. A játékos itt halhatatlan.

Most a története..

[center]Volt egyszer egy emberke, név szerint mogyi048. Singleplayer fun volt, de hamar megunta a sok felesleges bányászást, mobölést..Már éppen ki akart lépni a játékból, mikor megakadt a szeme a következőn : Multiplayer
Hát mit nem, minthogy rákattint, és lőn titokzatos gombok..

- Add server..Delete...Mégis mik ezek?!?! - zajlott le a fejében
Mivel úgysem volt más dolga, hát lőn bátorság, megnyomja az Add Server gombot.. Csak néz, és néz.. Mit az hogy IP? Na jó, gondolja, elég volt! Kilép a játékból.. Sad
1 hét múlva, egy viharos hétvégén, újra megpróbálkozott a tanulmányozással. Az eközbeni időben megtanulta a Minecraft minden csínját-bínját..Gondolja :
- Úgysem foghat ki rajtam semmi, hát nézzük..
Több napon át keresgélt különböző oldalakon..Google, hát mi nem? Megtalálta a fan blogot. Nézett is, mi ez a sok szerver hirdetés?..Majd megakadt a szeme az egyik szerveren..Végig is olvasta, de mivel nem értett belőle semmit, hát kipróbálta. Beírta az IP-t a megfelelő helyre, és : A szerver online volt. Fel is ment..Akkoriban még nem voltak telkek..OP-k...egyáltalán pluginok..
- Ez meg mi? Egy szerver? Így néz ki?.. - gondolta magában
Később találkozott 1 lelkes játékossal..névszerint Wiktorvok-al! Órákon át beszélgettek, és különböző ötleteket adtak egymásnak a túlélésre. Házakat építettek, farmot készítettek, és malacokat gyilkoltak..Hamar elment a kedvük tőle, mivel csak ők 2-en voltak fent a szerveren..Így a következő párbeszéd zajlott le :

Wiktor, te szerinted most mit kéne csinálnunk? -
Szerintem készítsünk egy saját virtuális közösséget (Szervert..) -
Hova gondolsz te? Nem is tudunk róla semmit, és már is szervert akarsz készíteni? -
Nyugodj meg..Tegnap olvastam róla, hogy nem nehéz szervert csinálni, csak türelem kell hozzá. -
Hát rendben, de segítened kell majd egy pár dologban!

És lőn türelem..elkészült a szerver.
Mindketten joinoltak, és látják, hogy teljesen ugyan az a szerver, mint a singleplayer..
Hát ezt nem így képzeltem, mogyi..Azthittem, hogy azonnal sokan leszünk, és modern lesz a szerver. És dühében kiütött 2 blockot a kezével..
Várj, Wiktor..Mi lenne, ha kitalálnánk új dolgokat? Lenne egy rendszer, amivel folyamatos újításokat lehetne elérni a szerveren, ezáltal sokan lennénk , és nem unatkoznánk!
Mire akarsz kilyukadni? - Kérdezte Wiktor
Azonban erre már nem válaszolt, mivel azonnal elkezdett ötleteken gondolkodni..
- A fából almák?
- A creeperek kamikaze akciójuknak örökre végetvetni?
- Szuper játékos rendszer?
Ezzel el is kezdtek munkálkodni..Sok config fájl, és script írás után, végre elkészült a(z) :
- AppleTree rendszer
- Anti-Creeper védelem
- És az OP rendszer
Mindketten nagyon megörültek neki, hát be is tették magukat OP-nak..Látják, hogy sose halnak meg, tudnak repülni, és végtelen blockuk van..
Hónapokig eljátszottak a szerveren..Miután már kezdték megunni, egyre újabb, és jobb rendszereket találtak ki.
Shop, telek védelem, xauth (login) védelem..majd eljutottak a szerver elnevezéséig
Sokat gondolkodtak, mi legyen a neve a szervernek?? Rengetek ötletük volt ,de egyik sem tetszett egyiknek sem igazán. Aztán több napos szenvedés után végre megjött az ichlet : BajaCraft
Ezzel kialakították maguknak a telek rendszert, gondolva, hogy a playereknek ne keljen az erdőbe építkezni. Megalapították a shop rendszert, hogy tudjanak kereskedni egymással a játékosok. Majd eljutottak a végső ponthoz, ami egyben a legnehezebb volt :
- A publikálás...
mogyi vissza is gondol azonnal, hogy hol is találta azt a sok szervert, ahol sok értelmetlen dologról írtak, mintpl : pluginok..
Meg is van!! A fan blogon!! - ugrándozott.
Mogyi is beleegyezett, hogy oda felrakják a saját szerverüket.
Egyre és egyre több volt a játékos, óriási házak születtek, és eventeket szerveztek a playerek munkásságainak meghálálására. Akkoriban jöttek a minecraft pistikéi :

- A grieferek.
Azonban, ezek játékosok kiszűrésére, jött létre a WhiteList. A 2 Tulajdonos megcsinálta, hogy csak azok jöhetnek fel a szerverre, akiket ők engedélyeztek, és fentvannak a listán..De mivel nem tudták, hogy hol kéne embereket jelentkeztetni..Létrejött a Fórum.
Úgy gondolták, kevesen vannak, ilyen sok playernek segíteni..Így elkezdtek segítőket felvenni, azaz MOD-okat. Ők tartják rendben a fórumot, és ha kiérdemlik, megkapják a játékban is a jogot.
A sok jelentkezés után, itt tartunk.
Az ásításokért, és a wc-zésért felelősséget nem vállalok, ha esetleg közben elfelejtettétek a szöveget. Én nagyon jól elvoltam vele, meg is jutalmazom magamat! :

BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Images5000_www.kepfeltoltes.hu_


Köszönöm hogy végigolvastátok, remélem tetszett!


~ Hard.


A hozzászólást HardWell összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jan. 10, 2012 3:44 am-kor.
Vissza az elejére Go down
mogyi048
GameAdmin BajaCraft I. & GameAdmin BajaCraft II.
GameAdmin BajaCraft I. & GameAdmin BajaCraft II.
mogyi048


Férfi Hozzászólások száma : 260
Join date : 2011. Dec. 23.
Age : 25
Tartózkodási hely : Miskolc

BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan?   BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Icon_minitimeKedd Jan. 10, 2012 3:08 am

Hát ez nagyon poén, szerintem a szerepeket fel lehetne cserélni mert én nem értettem semmit 1.7.3. idején Very Happy
Szóval nagyon jó lett a sztori, gratulálok, megérdemled a sört Smile


Ha megengeded akkor a topic átkerül a játékostól játékosba mert ez mese és az oda való Smile
Vissza az elejére Go down
https://bajacraft.hungarianforum.com
HardWell
BoardAdmin BajaCraft
BoardAdmin BajaCraft
HardWell


Férfi Hozzászólások száma : 55
Join date : 2011. Dec. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Ház

BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan?   BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Icon_minitimeKedd Jan. 10, 2012 3:42 am

Köszönöm hogy végigolvastad Smile
Természetes, hogy megérdemlem ^ A "Utolsó/első hsz" topicban editeltem a végén..Ajánlom neked Smile


~ Hard.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Empty
TémanyitásTárgy: Re: BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan?   BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan? Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
BajaCraft története - avagy miért jövök haza hullafáradtan?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Miért nincs szerver?
» Most kezdtem a játékot avagy mit, hol, hogyan?
» Bella háza
» Bella Háza
» BajaCraft II.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bajacraft :: BajaCraft - A játékosok részlege :: Játékostól játékosnak-
Ugrás: